IT technologie

IT, informační a sdělovací technologie

je pravděpodobně nejprogresivněji se rozvíjející fenomén dnešní doby. Díky síti internet se celá naše planeta stává jednou blízkou a snadno dostupnou komunitou bez hranic. Společnost ELEKTRO-ULDRICH, spol. s r.o. si tento fakt vzala jako motto právě tak, aby dokázala reagovat na nejnovější trendy a poznatky v tomto oboru.

Obzvláště zajímavou komunikační novinkou jsou IP telefony, vhodné pro externí i interní komunikaci v digitální kvalitě. Přenos hovorových dat probíhá po internetové síti a ceny hovorů do zahraničí jsou o desítky procent levnější, než od běžných poskytovatelů telefonních služeb. Tento systém je skvělý jako vnitrofiremní komunikační síť s obrovskými možnostmi využití. Místo klasické a často velmi nákladné telefonní ústředny je aplikován speciální software ve Vašem serveru s možností libovolného nastavení alternativ přepojování. Obzvláště zajímavý je tzv. „VOICE MAIL“ vzkaz, nejste-li přítomni na lince, váš hovor je zaznamenán a odeslán e-mailem do Vašeho PC.

Pokud máte několik provozoven od sebe libovolně vzdálených, Vaše komunikace mezi nimi probíhá téměř zdarma. Samozřejmě i z domova. Zjednodušeně řečeno, kde je internetová síť, tam může být umístěna Vaše IP telefonní stanice.

Díky dlouholeté praxi v oblasti slaboproudé techniky se v létě 2008 rozšířila činnost společnosti o poskytování přístupu k internetu. První velký jmenovitý projekt “Broadband Jahodnice” zpřístupnil od dubna 2009 cca 800 domácnostem vysokorychlostní připojení k celosvětové datové síti. Divize slaboproud společnosti ELEKTRO-ULDRICH, spol. s r.o. dále poskytuje připojení k internetu metalickou, optickou nebo bezdrátovou technologií 2.4G,5G, 10G i v licencovaném pásmu a to na různých místech po České republice.