Systémy inteligentních domácností

Co je „inteligentní dům“ ?

Inteligenci Vašemu domu přináší „domovní automatizace“. Ta je kombinací elektrotechnických a informačních technologií a Vašeho domova. V anglickém jazyce používaný výraz „Domotic“ přeneseně znamená „domov se zabudovanou technologií“. Zvolit domovní automatizaci znamená, zvolit inteligentní systém, který Váš domov učiní něčím zvláštním a jedinečným. Adaptace technologie do životního prostoru přináší duševní i fyzické pohodlí, optimalizaci spotřeby energie a tím i nákladů a především uspokojí Vaše nároky v oblasti bezpečnosti, ovládání a kontroly.

 

Systém domovní automatizace přesahuje tradiční koncept elektroinstalace. Automatizované ovládání světel, žaluzií a teploty, zvukový rozvod, zabezpečovací systém, video vstupní systém, distribuce TV, SAT, data signálu a vzdálené ovládání; všechny tyto funkce se stále častěji stávají běžnou součástí elektroinstalace našich domovů. Systém domovní automatizace dokáže vytvořit ideální podmínky pro bydlení a život ve Vašem domě. Přizpůsobit je individuálním požadavkům na pohodlí a komfort v každé místnosti, reagovat na jakoukoliv Vaši potřebu. Inteligentní elektroinstalace Vám jednoduše zpříjemní život. Jestliže nechcete obíhat celý dům při vypínání světel, stahovat každou žaluzii zvlášť, všude nastavovat jinou teplotu či alarmy, nechte za sebe pracovat inteligentní systém. Jeden stisk zvládne vše najednou. A už je jedno, jestli ten stisk uděláte na nástěnném ovladači, z pohovky na svém dálkovém ovládání, z klávesnice počítače v kanceláři nebo mobilního telefonu kdekoli na cestách.

Snadno si na to zvyknete. Na komfort, který ještě nedávno patřil spíše do sci-fi příběhů, ale dneska v něm lidé žijí.

 

ABB i-bus® KNX/EIB systém inteligentní elektroinstalace pro nevšední řešení

 

Co je ABB i-bus® KNX/EIB?

Systém elektroinstalace, který Vaši stavbu promění ve stavbu inteligentní, komfortní a úspornou. Díky svým obrovským technickým možnostem je určen zejména pro komerční, velké a luxusní projekty.

 

Co ABB i-bus® KNX/EIB dokáže?

■ řízení osvětlení (spínání, stmívání, udržování stálé úrovně osvětlení, libovolné scény)

■ řízení elektricky ovládaných žaluzií, rolet, markýz, oken, vrat či dveří, včetně meteorologické stanice

■ ovládání provozu elektrických spotřebičů

■ ekonomický a současně komfortní provoz vytápění, větrání, klimatizace

■ nadstandardní funkce, jako např. centrální ovládání

■ optimalizace spotřeby s libovolně proměnnými logickými vazbami

■ vizualizace systému a budovy, vytváření dojmu přítomnosti

■ spolupráce s elektronickým zabezpečovacím systémem a jinými řídicími systémy

■ požární signalizace, protokolování událostí

■ dálkové ovládání a hlášení po telefonu, ISDN, Internetu

■ mnoho dalších funkcí, v automatickém režimu i s možností ručního zásahu podle okamžité potřeby

 

Co Vám ABB i-bus® KNX/EIB přinese?

Do jednoho systému propojí všechny části elektroinstalace. K dokonalému architektonickému ztvárnění stavby získáte plně funkční budovu s Vámi plánovanou tepelnou a světelnou pohodou.

Maximální možný komfort při řízení funkcí budovy při maximální úspoře energií. Podnikatelský úspěch díky úsporné a cíleně řízené stavbě.

Jak ABB i-bus® KNX/EIB funguje?

Je založen na vzájemné komunikaci jednotlivých přístrojů – na jedné straně snímačů, kterými jsou ovládací a měřicí prvky, na straně druhé akčních členů, které silově řídí jednotlivé funkce, tedy spínají a stmívají osvětlení, nastavují polohy žaluzií a ventilů topných a chladicích okruhů atd. Tato komunikace probíhá adresně (podle nastaveného programu) po dvoužilové sběrnici, kterou jsou všechny přístroje v systému propojeny.

Všechny ovládací prvky jsou k dispozici v několika designech a velké škále barev. Další informace v materiálech, které naleznete v sekci Katalogy a dokumenty.