Kamerové sledovací okruhy

Kamerové sledovací okruhy CCTV

Jsme schopni zrealizovat jak malé systémy, tak rozsáhlé systémy sledování a zabezpečení velkých prostor. Kamerové systémy jsou ideální součástí komplexního zabezpečovacího systému. Můžete jednoduše kontrolovat Vaše prostory „ve dne v noci“, ale také kontrolovat práci Vašich zaměstnanců. Při porušení pracovní kázně je pak nahrávka z kamer tím nejspolehlivějším důkazem, proti kterému je každá lež krátká. Velice důležitý je také psychologický efekt.

V dnešní době je bezpečnost a ochrana majetku důležitá. Kamerové systémy jsou jednoduchým nástrojem, kterým můžete svůj majetek ochránit a sledovat.
Nahrávka z kamerového systému pak může velmi výrazně pomoci policii dopadnout pachatele trestné činnosti, nebo odhalit a usvědčit nepoctivé zaměstnance.
Velká výhoda kamerového systému je, že se stará „sám o sebe“. Při obvyklé činnosti není zapotřebí žádná obsluha a tím nevznikají žádné dodatečné náklady. Další výhodou našich systémů je možnost prohlížet aktuální dění z kamer a záznamy vzdáleně přes internet nebo mobilní zařízení. Přístup do systému je chráněn heslem proti neoprávněnému použití a to jak přes internet tak lokálně. Kamerové systémy mohou při detekci pohybu v nastavené detekční zóně spustit alarm (poslat e-mail, sms, sirénu, atd.). V případě, že to situace vyžaduje, je možné obrazy z kamer do počítače přenést také pomocí bezdrátové technologie.
Důležitou součástí systému jsou kamery. Nabízíme jak barevné, tak černobílé provedení, vodotěsné, s dálkovým ovládáním a zoomem nebo kamery s přídavným nočním viděním (infra přísvit). Noční vidění je velmi účinné například v hernách a barech, kde je většinou šero, přesto je obraz velmi kvalitní.
Příklad můžete shlédnout v našich ukázkách. Kamery bez nočního vidění mají velmi důležitý parametr – citlivost na světlo.
V dnešní době digitálních technologií se používají také nové typy digitálních kamer. Tyto digitální kamery (IP kamery) jsou sice dražší při pořízení, nicméně jejich velkou výhodou je snadnější údržba a další rozšiřitelnost celého systému. Kamery přenášejí obraz digitálně prostřednictvím počítačové sítě a to jak po kabelu, tak bezdrátově pomocí technologie WIFI. Díky tom lze přistupovat na každou kameru jednotlivě z libovolného počítače v síti nebo internetu. Výkonnější verze IP kamer lze pak také ovládat (otáčet, přibližovat atd.). Ke všem kamerovým systémům lze také připojit mikrofon pro nahrávání všech zvuků v monitorované místnosti. Mikrofony mohou být součástí kamer nebo jako skryté zařízení. Přestože každé řešení je individuální, vždy dosáhneme velmi dobrého poměru cena/výkon.

V domech a bytech se instaluje kamerový systém z důvodu ochrany před zloději a vandaly. Má zde tedy smysl uvažovat o systému s detekcí pohybu, který nahrává jen když je potřeba a zvyšuje se tak délka pořízeného záznamu.
V obytných domech je možno nainstalovat kamerový systém, jehož obraz lze také připojit do místního rozvodu TV, takže každý obyvatel domu si může obraz z kamer naladit na své vlastní televizi.

Lze nainstalovat také skryté kamery, které vypadají jako normální pohybové čidlo a zaznamenat mohou také zvuk, který může dále přispět k identifikaci pachatele.
Pro instalaci do bytů je možno využít kamer, které nahrávají obraz do své interní paměti a pouze při pohybu. Takovou kameru lze připojit na TV a přehrát nahraný obraz, takže není vyžadované žádné další nahrávací zařízení (rekordér, počítač). Na kamerový systém se samozřejmě lze připojit také online.